Lab Akademi Soru&Cevap Platformu
4 beğenilme 0 beğenilmeme
45 kez görüntülendi
%100 Asetonitril içerikli numuneyi hangi tür şırınga filtresi ile süzmeliyim?
Fen Bilimleri kategorisinde (160 puan) tarafından soruldu | 45 kez görüntülendi

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
PVDF ( Poliviniliden Diflorür): Farklı yapısı ile örnek ile filtre arasında münimum etkileşim ve maksimum geri kazanım sağlar. Protein bağlama kapasitesi çok düşük olduğu için protein analizlerinde tercih edilebilir. Hidrofilik pvdf mebran ile geniş kimyasal uyumluluk sağlanır. Biyolojik örnek ve protein filtrasyonu, Solvent filtrasyonu uygulama alanlarıdır.

PES (Poliestersülfon): örnekle etkileşime girmeden düşük bağlama kapasitesi ile düşük protein bağlama kapasitesine sahiptir. Hızlı akış sağlayan mebran filtredir.  Tampon çözelti, biyolojik örnek ve filtrasyon, besiyeri filtrasyonu, su bazlı çözeltilerin berraklaştırılması.

PTFE (Politetrafloroetilen): Organik solventlere karşı yüksek direnç sağlar ve geniş çalışma aralığı sunar. Hava filtreleme, organil çözücüleri berraklaştırma, gaz sterilizasyonu.

Naylon : Hidrofilik naylon membran bütün su bazlı ve organik çözeltiler ile tam uyum gösterir. HPLC, UPLC, LC-MS, GC-MS sistemlerinden önce örnek hazırlama, solvent filtrasyonu, su bazlı ve organik çözeltilerin berraklaşması.
(220 puan) tarafından cevaplandı
Detaylı açıklama için teşekkürler. Bu bilgiden faydalanacağım :)
Hoş geldiniz; Lab Akademi Soru&Cevap platformu sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
148 soru
106 cevap
19 yorum
354 kullanıcı