Lab Akademi Soru&Cevap Platformu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
300 kez görüntülendi
Kimya bölümünde daha iyi olabilmek için kendimi nasıl gelistirmeliyim, okuduğum süre boyunca  neler yapmalıyım, bana yardımcı olursanız sevinirim
Fen Bilimleri kategorisinde (130 puan) tarafından soruldu | 300 kez görüntülendi

2 Cevaplar

1 beğenilme 0 beğenilmeme
Mutlaka cihaz öğrenin. Öğretim görevlilerine çalışmak istediğinizi söyleyin. Ne zaman çağırırsalar gidin. Yarı yıl tatilini, yaz tatilini falan bahane etmeyin. 1-2 günlük sertifika programlarıyla öğrenilmiyor maalesef ama CV'de dikkat çekmesi için alınmasında fayda var.

Tübitak projesi falan denk gelirse katılın.

Klasik olacak ama.. İngilizce kursuna gidin.

Mezun olur olmaz Yüksek Lisans yapın. İşletmeler Analitik, Organik, Farmakoloji alanlarından birini tercih ediyorlar. Düz 4 yıllık mezun olunca, torpiliniz yoksa (onların deyimiyle "fabrika içerisinden birinin referansı") %90 ihtimalle işe alınmayacaksınız. İş var ama: advanced seviye ingilizce / Yüksek Lisans / Tecrübe / İçeriden Referans. Bunlardan en az biri varsa girersiniz.
(200 puan) tarafından cevaplandı
Detaylı ve gerçekten yönlendirici cevap için teşekkürler. Artık İngilizce şart ve bunun dışında ikinci bir dil tercih nedeni haline geldi. Kesinlikle iyi seviyede İngilizce öğrenin. Artık dünya kocaman bir köy. Yani bilgi her yerde. Bilgiye ulaşmak kolay ancak bu bilgi ile fark yaratmak tamamen sizin azminiz ve çabanızla mümkün. Asla pes etmeyin. Düzenli ve inançla çalışın. Başarılar dileriz.
Teşekkür ederim, işinizde daha iyi olmanız dileğiyle
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Kimya çok geniş bir sektör, çeşitliliği görmekte fayda var. Öğrencilikte farklı sektörlerde staj yapmak, üniversitenizin olduğu şehirdeki firmalarda okulla beraber yürütebileceğiniz staj/iş imkanları bulmak, hocalarla çalışmak mümkünse projelere dahil olmak, Kimya ile ilgili paylaşım yapan sayfaları takip etmek, yurtdışında staj ayarlamak (Erasmus, work and travel firmalarıyla olabiliyordu) kendinizi geliştirmek için çok iyi birer fırsat.
(180 puan) tarafından cevaplandı
Hoş geldiniz; Lab Akademi Soru&Cevap platformu sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
148 soru
106 cevap
19 yorum
354 kullanıcı